Szolgáltatások
Gipszkarton válaszfal
A hagyományos válaszfal szerkezethez képest jelentős költségcsökkenést eredményezhet. Jó megoldás épületgépészeti és elektromos vezeték elhelyezésére, szerelvények vagy hang- és hőszigetelés beépítésére.
Gipszkarton előtétfal
Abban az esetben alkalmazunk ilyen falszerkezetet, amikor a fal akusztikai megerősítést igényel, illetve ha vezetékek eltakarására, esetleg más nem túl esztétikus tárgy elburkolására van szükség.
Gipszkarton mennyezet
Ideális megoldás csúnyán zsaluzott födémeknél, ha el szeretnénk kerülni a vakolást. A mennyezet esztétikai javítására alkalmas. Ha magas a helyiség, alacsonyabbra varázsolhatjuk. Hang és hőszigetelés elhelyezésére szintén alkalmas. Kábelek, rejtett világítás ,spotok beépítésére is alkalmas. Illetve a légteknikát is fölé építhetjük.
Gipszkarton álmenyezet direkt függesztővel
A szerelt gipszkarton álmennyezetek alkalmasak a csővezetékek elrejtésére, amihez utólagosan könnyű hozzáférés lehetséges, illetve design és esztétikai célokat is szolgálnak. Szerelt állmennyezetnél a CD profilokat a mennyezethez direkt függesztővel rögzítjük.
Először kijelöljük a mennyezet síkját, fontos, hogy csak egy pontot mérjünk a talajtól és onnan bármilyen szintező módszerrel határozzuk meg a vízszintes síkot. A jelölésnél vegyük figyelembe a felszerelendő gipszkarton lapok vastagságát.
Kicsapó zsinórral vagy egy profilra helyezett vízmérték segítségével jelöljük ki az állmennyezet síkját.
UD profilok rögzítésével kezdjük a szerelést amelyet a felszerelés előtt szivacscsíkkal látunk el. A rögzítést a sarkoknál kezdjük és maximum 80 cm-ként folytatjuk. A rögzítés módja a fal anyagától függ, amennyiben gipszkarton oldalfalra szerelünk próbáljuk meg a CW profilokhoz rögzíteni fémcsavar segítségével. Amennyiben nem látható a profil (festett felület esetén) használjunk profil keresőt.
A direkt függesztőket 1mx0,4m-es raszterbe rakjuk vagyis a profilok távolsága egymástól 40 cm és hosszirányban 100 cm lesz. Rögzítésük a beton födémbe fém terpesztő dűbellel fa födém esetén 2db laposfejű facsavart használjunk, egyéb esetben a födém anyagának megfelelő megoldást alkalmazzunk.
A CW profilokat összecsavarozzuk a függesztőkkel figyelve arra, hogy a toldásokat eltoljuk.
A lapokat mindig a CD profilokra merőlegesen helyezzük el és 17 cm-ként csavarozzuk. A lapokat itt is eltolással helyezzük fel, ideális esetben a csomópontok távolsága egész tábláknál maximális (100 cm)
Hézagolás és glettelés után a felület kész a festés alapozására.
Gipszkarton tetőtér
A gipszkartont azért is érdemes választani a tetőtér beépítéshez, mert szárazon, gyorsan építhető szerkezet. A gipszkarton hőre és nedvesség hatasára nem túlságosan tágul vagy húzódik össze, ezért nagy egybefüggő felületen is repedésmentes burkolat készíthető belőle. Azonban arra figyelni kell, mert bármilyen kitűnő ács csinálta is a fedélszéket, a különféle terhelések hatására az mozog, lehajlik, rezeg. Ahhoz, hogy a gipszkarton burkolat és a csatlakozások a fenti igénybevételeket repedés mentesen tartósan elviselje, a mozgásokat le kell csillapítani, a csomópontokat egyértelműen jól kell megoldani. Ezekhez fejlesztették ki a Rigips kiegészítőket, ennek is érdemes utána járni.
Gazdaságos megoldás arra, hogy új lakóteret hozhassunk létre a tetőtérben. A gipszkartonlapok kis súlyuk illetve egyszerű megmunkálhatóságuk miatt kiválóan alkalmasak a tetőtér lakóterének kialakítására.
Gipszkarton szárazvakolat
Egyszerű, gyors, tiszta és költséghatékony módszer a téglafal burkolására. Emellett, sokkal simább felületet kaphatunk. Továbbá klimatizáló hatású, a gipszmag a párásabb időben beszívja a nedvességet, száraz időben pedig kiadja.
Dizájn munkák
Rejtett világítások, gipszkarton bútorok, szekrények készítése!
Gipszkarton falak előnyei
A falszerkezetek statikai és épületfizikai adottságai a vázszerkezet, a gipszkarton lapok és a fal üregébe helyezett szigetelő paplan (üveg vagy kőzetgyapot) együttes hatásából adódnak. Ezzel az építési rendszerrel létrehozott szerkezet a mai kor igényeinek megfelel, könnyen, gyorsan, kis ráfordítással létrehozható. Ha az épület felhasználási célja megváltozik, a gipszkarton válaszfalak kismértékű munkaráfordítással gyorsan elbonthatók.
A test (lépések által keltett zaj) és léghang (beszéd és egyéb levegőben terjedő hangok) gátlás könnyen megoldható az öntapadő szivacscsík alkalmazásával és a falakba helyezett szálas szigeteléssel. Mivel a testhangok szilárd anyagokban tudnak a legjobban terjedni ezért szükséges lágy anyagok beiktatása, a léghang terjedése ellen pedig a szigeteléssel védekezhetünk mivel szigetelés szálain megtörnek ezáltal gyengülnek a hanghullámok.
Gipszkarton válaszfal
Kijelöljük a gipszkarton falak helyét egy zsinór vagy profil segítségével a padlón és a falakon.
A meglévő szerkezetekkel érintkező profilokra felragasztjuk a szivacscsíkokat.
A befogadó UW profilokat a padlóra és a mennyezetre rögzítjük. A fal két végén lévő CW profilokat használhatjuk segédtartóként a mennyezeti profil felhelyezéséhez. Arra figyelve, hogy a CW profilok függőlegesen álljanak ezáltal átvetítik a padlón lévő UW profilt elhelyezkedését a mennyezetre és tökéletes keretet adnak a falszerkezetnek.
Rögzítjük a gipszkarton profilokat, a falban műanyag a mennyezetben fém terpesztő dűbel használatával maximum 80 cm-ként.
A függőleges CW profilokat 1 cm-el rövidebbre vágjuk mint a padlófal távolság és behelyezzük Max 60 cm-ként a helyükre. Sűrűbben vagyis 40 cm-ként rakott profillal sokkal erősebb végeredményt kapunk
A szükséges vezetékek, csövek behelyezés után a szigetelés és a lapok felrakása következik.
A lapokat állítva a vázszerkezetre helyezzük és fémcsavarral felfogatjuk amelyek távolsága ne legyen nagyobb 25-30 cm-nél. A vízszintes hézagokat toljuk el legalább 40 cm-el, a repedések megelőzése végett.
A csavarok és illesztések eltüntetésével befejezzük a gipszkarton falat.
Gipszkarton hő és hangszigetelés
A falak hő és hangszigetelése egy lépésben megoldható szálas hőszigetelés behelyezésével. Előtétfalként alkalmazva már 1 rétegben is 15dB javulás várható ez növelhető az előtétfal szélesítésével és szálas szigetelés behelyezésével
Amennyiben külső falazat elé készítünk gipszkarton előtétfalat ne feledkezzünk el a párazáró fólia behelyezéséről sem. A szükséges fólia fajtája a szerkezet típusától függ és számítással kell meghatározni.
Tekintse meg széles kínálatunkat, bővebb információért keressen fel minket.
Galériánk termékeinket és egyedi termékeinket mutatja be, kérjük tekintse meg fotósorozatunkat.